Melek DİNLER Başusta

Özel Eğitim Alan Öğretmeni Melek DİNLER BAŞUSTA 2013 yılı Anadolu Üniversitesi Okul öncesi öğretmenliği bölümünden Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Eğitim süresince; Cumhuriyet Nevvar Salih İşgören Anadolu Meslek Lisesi Uygulama Anaokulu, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Suat Seren Göğüs hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anaokulu, Buca Anaokulu, Avukat İlhan Ege Anaokulu'nda staj görevlerini tamamlamıştır.

Materyal tasarımı,hızlı ve etkili okuma teknikleri,yaratıcı drama, yüz boyama teknikleri, animasyon ve kostüm tasarımı,3-6 yaş aile eğitimi,3-8 yaş arası çocuklarda fen ve matematik eğitimi,yetişkinlerde okuma yazma eğitimi,Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde Uzman Öğretici yetiştirme eğitimlerine katılmıştır.
                              
Agah efendi İlkokulu'nda 2. ve 3. sınıflarda 2 yıl gönüllü eğitmenlik yapmıştır. Bu süreçte kurumda çeşitli öğrenme sorunları yaşayan çocukları gözlemlemiş;Türkçe, matematik,sosyal beceri eğitim programı dahilinde grup eğitimi ve bireysel eğitim vermiştir.

Ardından; Çaba Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Yenigün Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Nazlım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışmıştır.

2017 yılının Ekim ayından itibaren Dünya Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde;Dikkat Eksikliği-Hiperaktivite, disleksi, diskalkuli, yaygın gelişimsel bozukluk yaşayan çocuklarda;okuma yazma öğretimi, hızlı ve etkili okuma becerileri,dikkati sürdürme,odaklanma, görsel ve işitsel algıyı geliştirme, çok yönlü düşünme becerisi,bellek gelişimi, organizasyon becerisi,uzaysal mekansal ilişkileri geliştirme,analiz -sentez yapabilme, aritmetik becerileri geliştirme alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.