Şükran Hepbayraktar

Hakkında

2019 yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra Özel Eğitim alanında çalışmaya başladı. 
Bu alanda uzmanlaşmak adına aldığım eğitimler ile alanımı geliştirmeye devam etmektedir. 
DIR Floortime 201 Eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra aktif olarak süpervizyon sürecine devam etti. 
Bu eğitime ek olarak aldığım Deneyimsel Oyun Terapisi ve diğer destekleyici eğitimler ile meslek sürecini geliştirmeye devam etmektedir.
Özellikle erken çocukluk döneminde yapılacak müdahalenin bireyin gelecek yaşantısını önemli ölçüde etkileyeceğinden çalışmalarına 
erken çocukluk döneminden başlayarak çocukların tüm evrelerine ve gelişimlerine destek vermektedir. 
Eğitim süreçlerine dahil olduğu çocukların, ailelerin ve mesleği konusunda halen aktif olarak alanına özgü eğitim almaya ve araştırma yapmaya devam etmektedir. 

Çalışma Alanları:

DIR Floortime Terapisi ile tüm tanı grupları ile çalışmaktayım, ek olarak Masal Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi Düzey/1 ile erken çocukluk başta olmak üzere tüm evrelerdeki çocuklara destek vermekteyim.

Katıldığı Eğitimler, Sertifikaları:

DIR Floortime 101 
DIR Floortime 201 
Deneyimsel Oyun Terapisi Düzey/1 
Masal Terapisi 
SİATT testi uygulayıcılığı 
Orff- Schulwerk Temelli Hareket Ritim Müzik Eğitimi

Katıldığı Seminer, Kongreler :

Özel Gereksinimli Çocuklar ve Aile Eğitimi, Life Kinetik Eğitimi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ebeveynlik Zirvesi; Çocuğu hayata hazırlamak/ Özge Selçuk Bozkurt, Çocukluğumdan Çocuğuma/Şermin Yaşar, Dijital Dünyada Mutlu ve Başarılı Çocuk Yetiştirmek/Özgür Bolat, Anne Baba ve Ergen Arasındaki Çatışma/Üstün Dökmen, Çocuk Gibi/ Belma Tuğrul. Çocuk Gelişimi Zirvesi; Okul Öncesi Dönemde Masal Anlatıcılığı Uygulama Örnekleri/ Ayşegül Dede, Okul Öncesi Eğitimde Duyusal Gelişimi Destekleyici Faktörler/ Özge Selçuk Bozkurt, Okul Öncesi Dönemde Orman Okulu/ Selma Çakar, Okul Öncesi Dönemde Gems Yaklaşımı/ Fatma Erten, Okul Öncesi Dönemde Müzik ve Oyun/ Saniye Bencik Kangal. Mom Talks Semineri; Bir Kavuşma Hikayesi/ Serkan Özübek, Hadi Konuşalım: Regl Olmak/ Konuşmamız Gerek Derneği, Korku Çağında Çocuk Yetiştirmek/Şeniz Pamuk, Duygusal İlk Yardım/ Yankı Yazgan, İlişkilerde Ben ve Biz Olmak/Serhat Yabancı, Akran Zorbalığı ve Koruyucu Faktörler/ Dr.Gizem Sürenkök, Çocukta Rezilyans ve Ebeveyn Tutumları/ Alper Hasanoğlu. Partner Şiddeti/Psikoloji İstanbul, Deprem ve Çocuk/ Lawrence Cohen, Güvenli Yuva: Bebek Uykusu/ Nilüfer Devecigil & Dr. Darcia Narvaez 

Üyesi Olduğu Dernekler :

Ucim