Haki Turan

1991 yılında Karşıyaka’da doğmuştur. İkinci lisans eğitimi olan Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden 2018 yılında başarılı bir şekilde mezun olmuştur. 

 

Lisans eğitimi boyunca birçok alanda akademik araştırmaya imza atmıştır. Bunun yanı sıra farklı alanlarda eğitim, staj ve gönüllülükleri bulunmaktadır. Ayrıca 2016-2018 yılları arasında bölümününde öğrenci temsilciliği yapmıştır. 

 

Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği (TODAP) ve Herkes için Ruh Sağlığ Derneği (RUSAG) aktif üyesidir. Bunların dışında diğer sivil toplum kuruluşları ile birlikte pek çok sosyal sorumluluk projesine katılmıştır. Katılmaya da devam etmektedir. 

 

Uzm. Psk. Suzan Uğur Girginer’in eğitmenliğinde Psikodinamik Terapi eğitimi almaktadır. 

 

2018 yılının Ağustos ayından itibaren Dünya Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezleri - Özel Eğitim ve Rehabilitasyon bölümünde “Özel Öğrenme Güçlüğü, Yaygın Gelişimsel Bozukluk, Otizm, Hafif düzeyde Zihinsel Yetersizlik, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite” gibi tanı almış çocukların yanı sıra tanı almamış ancak kaygı bozukluğu, sosyal ilişki becerilerinde yetersizlik şikâyetleri ile merkeze gelen çocuk ve ergenlerle birlikte çalışmaktadır.